Tenis: “Kendi dünyasında yaşıyor” – Medvedev, Zverev’in eleştirilerine karşı çıkıyor

activism

Member
tenis sözlü düello

“Kendi dünyasında yaşıyor” – Medvedev, Zverev’in eleştirilerine karşı çıkıyor

03:07 itibarıyla| Okuma süresi: 2 dakika

“Dünyadaki en adaletsiz oyunculardan biri” – Zverev iflasın ardından Medvedev’e öfkeli

Yenilgisinin ardından Alexander Zverev, Daniil Medvedev’i dünyanın en adaletsiz oyuncularından biri olmakla suçluyor. 25 yaşındaki Rus’un yasadışı davrandığı “binlerce an” olduğundan şikayet etti ve doğrudan örnekler verdi.

Alexander Zverev, Monte Carlo’da Daniil Medvedev’e yenildi ve ardından onu haksız davranışı nedeniyle eleştiriyor. Rus, bunun üzerine yıkılmasına izin vermek istemiyor. Açık sözlerle Medvedev sözlü olarak karşılık veriyor.

DTenisin yakın düşmanları Alexander Zverev ve Daniil Medvedev arasındaki sözlü düello devam ediyor. Alman Olimpiyat şampiyonu, Monte Carlo’daki ATP turnuvasında Ruslara karşı aldığı yenilginin ardından sahadaki davranışlarından şikayet ettikten bir gün sonra, Cuma günü cevap verdi. “Sascha kendi dünyasında yaşıyor ve kaybederse tuhaf şeyler söylediği 25 röportaj bulacaksınız. Medvedev, çeyrek finalde Holger Rune’a yenilmesinin ardından düzenlediği basın toplantısında, “Birinin haksız yere oynadığını söylüyorsa, aynada kendisine baksın” dedi.

Medvedev’e karşı eleme turunun ardından Zverev, onu “dünyanın en adaletsiz oyuncularından biri” olarak nitelendirdi. “Adalet ve sportmenliği çok ama çok ciddiye alıyorum. Ne yazık ki bunlardan hiçbiri yok” dedi Zverev.

Daniil Medvedev, Alexander Zverev’i üç sette yendi.

Kaynak: dpa/Jim Rassol

Medvedev, ikinci sette Zverev için skor 5:4 iken yedek kulübesine gidip sahaya koyarken maçtaki file direğini kaldırmış, bunun için uyarılmamıştı. “Geride kaldığında her şeyi yapmaya çalışıyor. Bir sporcu olarak bu konuda son derece hayal kırıklığına uğradım” dedi Zverev, bu sahneyle ilgili olarak da.

Medvedev, “Beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı” diyor

Zverev için üçüncü sette 4: 3’te Rus, “artık hiçbir şeyin olmadığı yerde” tuvalet molası verdi. Zverev, “Daha iyi oynamaya başladığımı hissettiği ve her seferinde bir şeyler yapmaya çalıştığı binlerce durum var” dedi.

ayrıca oku

padel

Medvedev, “Beni zerre kadar hayal kırıklığına uğratmadı ama bir hafta sonra hala böyle konuşursa soyunma odasında yanına gelirim ve ‘Neler olduğunu konuşalım’ diyeceğim” dedi. Rus basın toplantısında söyledi.