FC Bayern: Mane mi? Tuchel “bariz bir olaydan” bahsediyor

activism

Member
Durum: 14:37| Okuma süresi: 3 dakika

FC Bayern’de skandal – Mané, Sané’nin yüzüne vuruyor

Bayern Münih’te Manchester City’deki ağır yenilginin ardından soyunma odasında büyük bir gürültü koptu. Tutarlı basında çıkan haberlere göre, Sadio Mane’nin önce takım arkadaşı Leroy Sane’ye hakaret ettiği, ardından da yüzüne tokat attığı söyleniyor.

FC Bayern, soyunma odasında yaşanan skandalın ardından Sadio Mané’ye bir maç ceza verdi. Thomas Tuchel ilk kez konuştu. Koç netleşir ama oyuncunun önünde durur. Ancak, Nagelsmann’ın zamanından kalan bir sorun var.

BENFC Bayern, Perşembe öğleden sonra Sadio Mané’nin cezasını üç kısa cümleyle açıkladı. “31 yaşındaki Sadio Mané, önümüzdeki Cumartesi 1899 Hoffenheim ile iç sahada oynanacak FC Bayern kadrosunda olmayacak. Bunun nedeni, FC Bayern’in Manchester City’deki Şampiyonlar Ligi maçından sonra Mané’nin görevi kötüye kullanması. Ayrıca Mané para cezası alacak” diyen Bayern, çeyrek final ilk maçında 3-0’lık mağlubiyetin ardından yaşanan skandala yanıt verdi. Mané, maçtan sonra soyunma odasında Leroy Sané ile fiziksel bir tartışma başlattı.

Bayern’in yeni teknik direktörü Thomas Tuchel, kabin skandalıyla ilgili ilk kez yorum yaptı. Cumartesi günü TSG Hoffenheim ile oynanan maçtan önce (15:30, WELT canlı yayınında), geçen yaz Liverpool’dan Münih’e 32 milyon avroya geçen ve şimdiye kadar Bayern’i hayal kırıklığına uğratan Mané’yi savundu.

Sadio Mane (sağda) ve Thomas Tuchel

Kaynak: Getty Images/Alexander Hassenstein

“Koçluk odasında olduğum için olaya bizzat şahit olmadım. Akşam ve Çarşamba günü olaya karışan herkesle görüştüm ve durumu netleştirdim. Bizi ilgilendirdiği ve apaçık bir olay olduğu için konuyu açıklığa kavuşturmamız önemliydi” diyen Tuchel, “Maalesef bunun olduğu ilk takım biz değiliz ve muhtemelen son da olmayacağız. Oyuncuların ve özellikle dahil olanların bununla başa çıkma şekli, temizleyici bir etkiye sahipti.

“Ben onun ilk avukatı ve ilk müdafiiyim”

Tuchel, bunu bir maçın iç yasağında bırakmak ve daha fazla yaptırımdan kaçınmak istiyor. “Onu yalnızca mutlak bir üst düzey profesyonel olarak tanıyorum. Hiçbir zaman hiçbir şeyden suçlu olmadı ve hala benim tam güvenime sahip. Bu çok fazlaydı, FC Bayern Münih’in davranış kurallarına aykırıydı. Ancak tamamen inandırıcı bir özür gerçekleşti. Ben onun ilk avukatı ve ilk savunma avukatıyım.”

ayrıca oku

Klopp, Borussia Dortmund'daki döneminde Robert Lewandowski için Lehçe birkaç cümle bile öğrendi.  Örneğin: Lewandowski'nin şimdi söylediği gibi

Tuchel, skandaldan olumlu bir şeyler bile çıkarıyor, ancak yumruklaşmaları küçümsemeye çalışmıyor. “Yaşadığımıza dair başka işaretler de koyabileceğimize inanıyorum. Elbette bir sınır aşıldı. Sonra olduğunda, olur. O zaman önemli olan bunu nasıl yapacağımızdır? Takım halinde yaşadığımıza dair kanıta ihtiyacım yoktu. Ama böyle bitirerek arındırıcı bir etkisi oldu. Bunu antrenmanlarda hissedebiliyorum.”

Ancak Tuchel’e göre, bu tür olayların kabin içinde kalması arzu edilir. Selefi Julian Nagelsmann, dahili ekip meselelerinin kamuoyuna açıklandığından şikayet etmişti.